Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Length | 500 m |
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | SS 304 |
| Usage/Application | Industry |
| Wire Diameter | 2- 3 mm |
| Razor Type | Barbed Wire |
| Surface Treatment | Galvanized |
| Usage / Application | Industrial |
| Colour | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
Our company has achieved widespread recognition in providing Industrial Concertina Wires.
Features:
Corrosion-free
High strength
Fine finish
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Surface Treatment | Polished |
| Material Grade | G.I 50 GSM TO 350 GSM |
| Usage/Application | Industry, Agriculture |
| Wire Diameter | 3.00 , 2.50, MM |
| Razor Type | CONCERTINA WIRE |
Product Details:
| Material | Galvanized Iron |
| Surface Treatment | Polished |
| Usage/Application | Industry, Agriculture |
| Wire Diameter | 2- 2.5 mm |
| Razor Type | Barbed Wire |
Our company has earned accolades in offering Galvanized Concertina Wire.