Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Mesh Size | 100 x 100 mm |
| Material | PVC |
| Usage/Application | Fencing |
| Surface Treatment | PVC Coated |
| Surface Finishing | PVC coated |
| Colour | Green |
| Usage / Application | Fencing |
| Roll Weight Kg | 100-200 KG |
| Thickness | 1-8mm |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Thickness | 1-8mm |
| Usage/Application | Fencing |
| Surface Treatment | PVC Coated |
| Surface Finishing | PVC coated |
| Colour | Green |
| Usage / Application | Industrial |
| Roll Weight Kg | 100-200 KG |
We are engaged in offering product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients.Available in different colors & sizes
Product Details:
| Color | Black |
| Material | PVC |
| Usage/Application | Fencing |
| Thickness | 1- 10 mm |
| Frame Finishing | PVC coated |
| Roll Weight | 100-200 Kg |
| Is It Corrosion Resistant | Corrosion Resistant |
| Usage | Industrial |
We are engaged in offering product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients.
Available in different colors & sizes
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Thickness | 6 TO 30 MM SWG |
| Usage/Application | Fencing |
| Surface Treatment | PVC Coated |
| Surface Finishing | PVC coated |
| Usage / Application | Industrial |
| Roll Weight Kg | 45 TO 55 KG |
| Colour | Green |
Product Details:
| Material | Galvanized Iron (GI) |
| Gauge Size | 8 |
| Wire Diameter | 2- 3 mm |
| Function | Baling Wire |
| Type | Galvanized |
| Packaging Type | Roll |
| Usage/Application | Agriculture,Industrial |
| Is It Corrosion Resistant | Non Corrosion Resistant |
| Is It Customized | Customised |
Product Details:
| Usage/Application | Industrial,Agriculture |
| Surface Treatment | Galvanized |
| Wire Diameter | 2- 3 mm |
| Material | Iron |
| Thickness | 2- 12 feet |
| Packing Type | Roll |
| Is It Corrosion Resistant | Corrosion Resistant |
We offer our clients an exclusive range of Security GI Chain Link Fencing Wires.
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | SS 304 |
| Height | 2- 10 Feet |
| Wire Diameter | 2- 3mm |
| Packaging Type | Roll |
| Is It Corrosion Resistant | Corrosion Resistant |
| Gauge Size | 8 |
Product Details:
| Material | Galvanized Iron |
| Surface Finish | Galvanized |
| Wire Diameter | 2- 3 mm |
| Packaging Type | Roll |
| Is It Corrosion Resistant | Corrosion Resistant |
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial, Agriculture |
| Material Grade | SS 304 |
| Height | 2- 12 feet |
| Surface Treatment | Polished |
| Wire Diameter | 2- 3mm |
| Packaging Type | Roll |
| Is It Corrosion Resistant | Corrosion Resistant |
Our company is the foremost in offering Chain Link Fencing Wires.
Features:
Non-corrosive
Optimum tensile strength
Excellent finish
Product Details:
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Industrial & Agriculture & Construction |
| Color | All |
| Material | G.I.Wire & Stainless Steel |
| Coating Thickness | 1.60 MM To 8.00 MM All Size |
| Height | 2 To 12 Feet |
| Roll Weight Kg | 15 To 200 Kg |
| Packing Type | Roll |
| Material Grade | SS 304 |