Barbed Wire
We are a leading Manufacturer of all size tata barbed wire, all size pvc barbed wire, all size commercial barbed wire, all size barbed wire bansal & tata, pvc coated rozar gi barbed wire and all size pvc coated barbed wire fencing from Deesa, India.
ALL SIZE TATA BARBED WIRE
Approx. Price: Rs 100 / kgGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 300 kg |
| Material | Mild Steel |
| Product Type | Barbed Wire |
| Surface Treatment | Galvanized |
| Wire Diameter | 2.50mm |
| Barb Distance | 12/14 |
| Colour | Silver |
| Usage / Application | Industrial |
Barbed wire, also known as barb wire, is a type of steel fencing wire constructed with sharp edges or points arranged at intervals along the strands.
Approx. Price: Rs 95 / KgGet Latest Price Product Details:
| Material | PVC |
| Thickness | 1- 10 mm |
| Usage/Application | Fencing |
| Surface Finishing | PVC coated |
| Roll Weight Kg | 100-200 Kg |
| I deal in | New Only |
| Packaging Type | Roll |
| Is It Corrosion Resistant | Corrosion Resistant |
| Usage | Industrial |
Our company has gained immense experience in the field of presenting
PVC Coated Chain Link Fence.
All Size Commercial Barbed Wire
Approx. Price: Rs 62 / KilogramGet Latest Price Product Details:
| Material | G.I.WIRE |
| Gauge Size | ALL SIZE |
| Surface Treatment | Galvanized |
| Wire Diameter | 12+12 / 12+14 / 14+14 / 13+14 |
| Function | BARBED WIRE |
| Packing Type | Roll |
| Is It Corrosion Resistant | Corrosion Resistant |
| Is It Customized | Customised |
We have carved a niche amongst the most trusted names in this business, engaged in offering a comprehensive range of
Industrial Galvanized Iron Barbed Wires.
All Size Barbed Wire BANSAL & TATA
Approx. Price: Rs 65 / KgGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Kg |
| Product Type | Barbed Wire |
| Usage/Application | Fansig Wire |
| Wire Type | G I Wire |
| Type | GI Barbed Wire |
| Material | Mild Steel |
| Surface Treatment | Galvanized |
| Usage / Application | Industrial |
We are engaged in offering product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients.Available in different colors & sizes
PVC Coated Rozar GI Barbed Wire
Approx. Price: Rs 100 / KgGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Frame Finishing | PVC coated |
| Thickness | 1-8mm |
| Usage/Application | Fencing |
| Wire Diameter | 3 mm |
| Usage / Application | Industrial |
| Roll Weight Kg | 100-200 KG |
| Colour | Green |
We have established ourselves as coveted organization, involved in offering
PVC Coated Rozar GI Barbed Wire.
All Size Pvc Coated Barbed Wire Fencing
Approx. Price: Rs 100 / KilogramGet Latest Price Product Details:
| Color | Green |
| Material | PVC |
| Usage/Application | Fencing |
| Thickness | 1- 10 mm |
| Frame Finishing | PVC Coated |
| Roll Weight | 100-200 Kg |
| Is It Corrosion Resistant | Corrosion Resistant |
With vast industrial experience, we are involved in offering a wide range of
PVC Coated Garden Barbed fencings.
Product Price :Get Latest Price Product Details:
| Material | Galvanized Iron |
| Wire Diameter | 2.5 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Barbed wire is a type of fencing wire made of steel with sharp points or barbs along the strands. It's also known as barb wire or bob wire. Barbed wire is a type of fencing wire made of steel with sharp points or barbs along the strands. It's also known as barb wire or bob wire.
Approx. Price: Rs 110 / KgGet Latest Price Barbed wire is a type of fencing wire made of steel with sharp points or barbs along the strands. It's also known as barb wire or bob wire.
Additional Information:
- Minimum Order Quantity: 100 Kg
ALL SIZE PVC COATED GALVANIZED BARBED WIRE
Approx. Price: Rs 100 / kgGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 kg |
| Length | 500 m |
| Wire Diameter | 4mm |
| Material | PVC |
| Thickness | 1-8mm |
| Usage/Application | Fencing |
| Surface Treatment | PVC Coated |
| Usage / Application | Industrial |
| Roll Weight Kg | 100-200 KG |
| Surface Finishing | PVC coated |
Since our commencement, we are immersed in presenting an elite array of
PVC Coated Galvanized Barbed Wire.
Product Price :Get Latest Price Concertina WiresConcertina WiresConcertina WiresConcertina WiresConcertina WiresConcertina WiresConcertina WiresConcertina WiresConcertina WiresConcertina WiresConcertina WiresConcertina WiresConcertina WiresConcertina WiresConcertina WiresConcertina WiresConcertina WiresConcertina WiresConcertina WiresConcertina WiresConcertina WiresConcertina Wires
Concertina Wires
Product Price :Get Latest Price